Matura z matematyki 2023 – Kiedy? 

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym zostanie przeprowadzony 8 maja 2023

Artykuł

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym zostanie przeprowadzony 8 maja 2023 r., zaś termin dodatkowy przypada na 2 czerwca 2023 r. Egzamin w terminie poprawkowym odbędzie się 22 sierpnia 2023 r.  Wyniki egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 7 lipca 2023 r., a dla osób poprawiających w sierpniu – 8 września 2023 r..  

Matura z matematyki – co się zmieni w 2023? 

Zmiany, jakie zostaną wprowadzone na maturze z matematyki w 2023 roku dotyczą ograniczenia lub zrezygnowania z niektórych zagadnień, m.in: 

– brak zadania na dowód geometryczny,
– ograniczenie wymagań dotyczących wielomianów,
– ograniczenie liczby zadań na dowodzenie w arkuszu (do jednego), 
– całkowite usunięcie zagadnień dotyczących brył obrotowych, 
– ograniczenie wymagań ze stereometrii, 
–  usunięcie wzorów skróconego mnożenia dla potęg trzecich. 

TO musisz umieć na maturze z MATEMATYKI w 2023 

Wszelkie pozostałe, dotychczasowe zagadnienia maturalne pozostają niezmienne. Pamiętać jednak należy, iż od teraz projekt matury bazuje nie na podstawie maturalnej, a właśnie na ww. zagadnieniach maturalnych. Oznacza to, że uczeń nadal musi skutecznie radzić sobie z funkcją kwadratową, ciągiem arytmetycznym czy logarytmami oraz wieloma, z których zrozumieniem mogą pomoc korepetycje z matematyki. 

Kiedy zacząć przygotowania do MATURY 2023? 

Tak naprawdę to im wcześniej zaczniemy przygotowania, tym lepiej. Powtarzanie materiału jest jedną ze składowych nauczania, ale niestety wymaga czasu. Wobec tego dając sobie więcej czasu, zwiększamy swoje szanse na rzetelne i skuteczne nauczenie się niezbędnych do matury z matematyki zagadnień, zwłaszcza jeśli korzystamy z korepetycji. Bardzo intensywna nauka w ciągu ostatnich dni przed egzaminem może poskutkować w sposób odwrotny od zamierzonego. Przeciążony umysł gorzej radzi sobie z trudnymi zagadnieniami, ma większe problemy z zapamiętywaniem i koniec końców wynik egzaminu maturalnego może okazać się przez to niesatysfakcjonujący.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AI Chatbot Avatar
⚠️ Ups.. Mamy problem

Hej, jestem Klaudia i mam 23 lata!

Posiadam certyfikat kompetencji językowych na poziomie C1. Brałam udział w międzynarodowych szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości w edukacji i zarządzania projektami finansowanymi z funduszy europejskich. Ukończyłam licencjat na filologii włoskiej, a obecnie kontynuuję edukację na studiach drugiego stopnia z zakresu tłumaczeń oraz studiach wojskoznawstwczych. W ramach praktyk uczyłam też kultury i języka włoskiego, co pozwoliło mi rozwinąć umiejętności nauczycielskie pod okiem profesjonalistów, a ponadto od kilku lat zajmuję się korepetycjami. Chętnie pomogę Ci nauczyć się języka włoskiego i angielskiego, razem zdamy maturę z polskiego i podciągniemy oceny z rozszerzonego WOS’u.

Hej, jestem Mateusz i mam 23 lata!

Zdobyłem tytuł inżyniera gospodarki przestrzennej na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Od 7 lat pomagam uczniom nadrabiać zaległości z najróżniejszych przedmiotów. Z chęcią przygotuję Cię do egzaminu ósmoklasisty, a także do zdania na wysokim poziomie matury z geografii i matematyki. W swoim życiu robiłem już bardzo wiele rzeczy, które nauczyły mnie niezwykle przydatnych umiejętności, głównie związanych z obsługą komputera, które sprawiają, że nasze zajęcia online wynoszą zdalne nauczanie na zupełnie nowy poziom.